czwartek, 23 kwietnia 2020

23.04.2020 r.

Witajcie Kochani! 
Chciałyśmy przypomnieć, że jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Karolina Strybe telefonicznie w godz. 9.00 - 11.00 mailowo cały czas. (798-765-615)
Joanna Zalewska telefonicznie w godz. 12.00 - 13.00 oraz przez messengera. (796-647-534)


Dziś zaczniemy od małej rozgrzewki. Wykonajcie ćwiczenia gimnastyczne, skłony, bieg w miejscu, kręcenie biodrami, kolanami, ramionami, głową, pajacyki, przysiady, roweryk itp...

Wykonajcie zadania zgodnie z poleceniami z książki "Kolorowy start z plusem" - karta 4 ze str. 22.

Zabawy i ćwiczenia związane z mierzeniem objętości płynów.
Rodzic przygotowuje kilka butelek, np. o pojemności 1 litra, z różną zawartością wody
zabarwionej farbą. Butelki są z plastiku, dokładnie zakręcone.
1. Określanie, ile wody jest w butelce.
Rodzic ustawia przed dzieckiem zakręconą butelkę z wodą. Pyta dziecko, ile jest wody w butelce (dużo, mało). Potem przewraca butelkę i pyta, czy jest w niej tyle samo wody.
2. Zapoznanie z jednostką objętości płynów.
Rodzic wyjaśnia, że objętość płynów mierzymy w litrach. Pokazuje butelki – 1-litrową i 2-litrową. Określa, ile wody się w nich mieści.
3. Sprawdzanie ilości napojów w dwóch różnych butelkach (jedna jest, np. niska i szeroka, a druga – wąska i wysoka) za pomocą wspólnej miary.
Dziecko przelewa do szklanki wodę z jednej butelki, a potem – z drugiej butelki i liczy, ile szklanek wody było w jednej, a ile w drugiej butelce. Określają, gdzie było jej więcej (powinno być tyle samo).

Zabawa ,,Rzucamy do celu’’ Prosta, ale zajmująca gra. Na podłodze stawiacie miskę lub wiaderko i wrzucacie do niego piłki, balony lub zmięte w kulki gazety. Oczywiście wygrywa ten, kto wykona najwięcej prawidłowych rzutów z linii mety. A jeśli chcecie ubarwić, zabawę, zrobić coś kreatywnego, ciekawego i ładnego, sprawdźcie pomysł na grę zręcznościową z papierowych talerzyków i rolki po papierze.


Zachęcamy do różnych gier edukacyjnych na MiniMini+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz